Oczyszczanie wątroby miodem

» Stale aktualizowany, w pełnej wersji artykuł o regeneracji i oczyszczaniu wątroby na LeczeniePRO.pl/oczyszczanie-wątroby-regeneracja »

Miód dzięki zawartości szerokiego spektrum cennych składników usprawnia przemianę węglowodanów, białek, tłuszczów i witamin. W większości składa się z łatwoprzyswajalnych przez wątrobę cukrów prostych np. fruktoza prawie całkowicie zostaje wykorzystana do produkcji glikogenu, czyli cukru zapasowego, co wzmaga funkcję ochronną i odtruwającą wątrobę.

Kolejnym ważnym składnikiem prowątrobowym jest cholina, która obniża stężenie tłuszczów w tkance wątrobowej oraz wykazuje działanie żółciotwórcze i żółciopędne. Istotną rolę odgrywają również enzymy oraz substancje antybiotyczne szczególnie pomocne w leczeniu wirusowych chorób wątroby.

Uwaga! Tylko rozpuszczenie miodu aktywuje substancje biologicznie czynne w nim zawarte, dlatego zalecane jest przygotowanie roztworu 10-12h przed wypiciem!

Dawkowanie

  • dorośli: 1-2 łyżki stołowe w szklance chłodnego płynu (woda/herbata/napar ziołowy) 4x dziennie, 3x przed jedzeniem i 1x na pół godziny przed snem
  • dzieci: 1-2 łyżeczki w szklance chłodnego płynu 3x dziennie

Terapia miodowa może być stała, ale wskazana jest miesięczna przerwa co 2-3 miesiące. Bywa także zalecana jako przygotowanie do bardziej agresywnego oczyszczania wątroby, co ma na celu unormować kwasowość soku żołądkowego, dzięki czemu zostaną wyeliminowane skurcze we wszystkich częściach jelita (roztwór miodu na czczo przed jedzeniem: przy zerowej kwasowości soku żołądkowego, należy pić wodę z miodem na 15-20 minut przed posiłkiem, niska kwasowość to 30-45 minut, normalne pH to około 1 godzina, a podniesiona kwasowość to 1,5 godziny przed jedzeniem).

Przepisy miodowe na wątrobę i drogi żółciowe wg dr Edwarda Kałużnego


  • 125g miodu + sok z połowy cytryny + łyżeczka oliwy z oliwek, wymieszać, zażywać 1-2 łyżki rano na czczo i wieczorem przed snem
  • 100g miodu + 200g świeżego chudego twarogu zmielonego w maszynce, wymieszać, jeść z pieczywem
  • łyżka miodu + sok z cytryny + szklanka chłodnej herbaty lipowej, wymieszać, pić 1 szklankę 2x dziennie

Spośród produktów pszczelich oprócz miodu korzystne działanie na wątrobę wykazuje także mleczko pszczele (właściwości antybakteryjne), pyłek kwiatowy (wiązanie substancji toksycznych, odbudowa tkanki wątrobowej) oraz kit pszczeli, propolis (działanie ochronne na komórki wątrobowe).

Gotowy program oczyszczania organizmu Natural Swiss z 5%-owym kodem promocyjnym »

1 komentarz:

  1. odkąd stosuje picie miodu ani razu nie chorowałam mimo tego, że zwykle dwa razy do roku łapało mnie coś większego. Plus zniknął odwieczny problem z chorymi zatokami.

    OdpowiedzUsuń