Ankieta studencka

Witam wszystkich!

Przeprowadzam badania na temat postaw społeczeństwa Polskiego wobec osób z zespołem Tourette'a (choroba tików).

Brakuje mi jeszcze kilkanaście opinii, stąd moja prośba o udzielenie odpowiedzi na kilka pytań. Pytania są zamknięte, więc wypełnienie ankiety powinno zająć nie więcej niż 5 minut.

Dla mnie Twoja pomoc na chwile obecną jest na wagę złota :) Z góry bardzo dziękuje za chęci i poświęcony czas.

Pozdrawiam serdecznie
Ania


→ Link do ankiety

Dna moczanowa (artretyzm, skaza moczanowa). Dieta przy dnie moczanowej.

Dna moczanowa znana również jako skaza moczanowa lub artretyzm to forma zapalenia stawów o gwałtownym przebiegu. Jest klasyfikowana zgodnie z lokalizacją chorego stawu:
- podagra, czyli zapalenie stawu śródstopno-paliczkowego dużego palca stopy (najczęstsza)
- chiragra, czyli zapalenie stawów ręki
- gonagra, czyli zapalenie stawu kolanowego
- omagra, czyli zapalenie stawu barkowego
- rachidagra, czyli zapalenie stawu kręgosłupa

Objawy:
Dna moczanowa charakteryzuje się silnym, nagłym i pulsującym bólem, który często pojawia się w nocy lub rano razem z obrzękiem zajętego stawu i bolesnością przy ucisku lub poruszaniu, co uniemożliwia ruch (upośledzenie czynności). Skóra wokół stawu staje się zaczerwieniona, napięta, błyszcząca i gorąca (rumień) - szybko dochodzi do złuszczania się naskórka. Nieleczony atak dny może trwać od kilku dni do kilku tygodni, po czym wygasa samoistnie, natomiast leczony napad choroby zwykle trwa kilka dni.
Najczęstsze umiejscowienie bólu:
- duży palec stopy (paluch) i/lub grzbiet stopy
- kolano i/lub kostki
- nadgarstki i/lub łokcie

Artretyzm zwykle rozpoczyna się w jednym stawie, a później zajmuje kolejne. Kryształy moczanu tworzą się także w tkankach miękkich uszu i wokół ścięgien, ujawniając się jako białe punkty zwane guzkami dnawymi.

Przyczyny:
Dna moczanowa występuje przy podwyższonym stężeniu kwasu moczowego we krwi (hiperurykemia), który następnie przechodzi w sól (moczan sodowy) odkładającą się w stawach i w innych częściach ciała w postaci kryształków, co wywołuje stan zapalny - kryształki moczanu sodowego są twarde i ostre jak małe nożyczki. Hiperurykemia wiąże się z ograniczoną rozpuszczalnością kwasu moczowego we krwi. Przyczyną nadmiaru kwasu moczowego może być jego upośledzone wydalanie lub nadprodukcja - zaburzenia przemiany materii.
Przyczyny wyzwalające atak dny i nasilające wytrącanie kryształów:
- spożywanie alkoholu
- dieta bogata w pokarmy z wysoką zawartością puryn
- nadwaga i otyłość
- duży wysiłek fizyczny
- uraz lub zabieg operacyjny
- zakażenie
- przyjęcie leków moczopędnych, obniżających ciśnienie tętnicze
- zmniejszenie temperatury ciała
- nasilenie wilgotności powietrza
- zmniejszenie stężenia proteoglikanów (kwas hialuronowy i siarczan chondroityny) w płynie stawowym

Górne granice prawidłowego stężenia kwasu moczowego we krwi:
- 5,2 mg/dl u mężczyzn
- 4,0 mg/dl u kobiet przed menopauzą
- 4,7 mg/dl u kobiet po menopauzie

Kwas moczowy jest końcowym produktem przemiany puryn, które organizm człowieka otrzymuje z 2 źródeł:
- pożywienie, czyli puryny egzogenne
- wynik rozpadu komórek własnych organizmu, czyli puryny endogenne
Wydalanie kwasu moczowego z organizmu odbywa się przez nerki (75%) i przez przewód pokarmowym razem ze stolcem (25%).

Hiperurykemia sprzyja powstawaniu zmian zapalnych w nerkach. W okresie między napadami dny często dochodzi do powstawania kamieni w drogach moczowych i napadów kolki nerkowej. Kamienie moczanowe nie są widoczne w obrazie radiologicznym i sprzyjają zakażeniom dróg moczowych.

Artretyzm jest typową przypadłością otyłych mężczyzn w średnim wieku, często obciążonych tą chorobą genetycznie - 95% chorych to panowie. Skaza moczanowa jest rzadko spotykana u osób poniżej 35. roku życia, ale ryzyko jej wystąpienia wzrasta z wiekiem. Dna ma charakter nawracającej choroby dziedzicznej - predyspozycja genetyczna dotyczy w 99% upośledzonego wydzielania kwasu moczowego do cewek nerkowych. 

Inną odmianą tej choroby jest dna moczanowa rzekoma, którą charakteryzuje tworzenie się kryształów soli wapnia, najczęściej w stawie skokowym i/lub kolanowym.

Dna moczanowa - leczenie, łagodzenie objawów i profilaktyka...

Odpoczynek. W czasie ostrego napadu bólu należy unieruchomić chory staw i ułożyć go wysoko. Według anatomopatologów, w fazie ostrego bólu, większość pacjentów nie potrafi znieść nawet najlżejszego ucisku.

Kontrola ciśnienia. Skazie moczanowej towarzyszy nadciśnienie co tworzy błędne koło - leki obniżające ciśnienie np. środki moczopędne zwiększają poziom kwasu moczowego w organizmie. Dlatego lepsze jest zastosowanie naturalnych metod redukcji ciśnienia: ograniczenie podaży jodu, odpowiednia dieta i ćwiczenia fizyczne. Nie wolno samodzielnie przerywać przyjmowania leków wcześniej przepisanych przez lekarza. Ciśnieniomierz w domu okazuje się niezbędny.

Urazy stwarzają ryzyko - trudno się goją i mogą ulec zakażeniu. Należy wyjątkowo uważać na przypadkowe obrażenia i zawsze pamiętać o wygodnym obuwiu.

Leczenie zewnętrzne...

Lodowe okłady działają kojąco i znieczulająco. Ich stosowanie jest możliwe wówczas, gdy ból po dotknięciu zajętego stawu nie jest zbyt silny. Okład z kruszonego lodu pozostawia się na chorym stawie na 10 minut, można go przykryć gąbką lub ręcznikiem i w razie potrzeby powtórzyć zabieg.

Okłady z płótna posmarowanego miodem.

Okłady ze świeżo utartego chrzanu lub liści kapusty.

Hydroterapia. Funkcje nerek można wspomóc gorącymi prysznicami. Poza tym zalecana jest gorąca kąpiel w pociętym selerze lub igliwiu sosny, jodły czy świerku albo z dodatkiem poniższych olejków eterycznych.
Olejek Rozmarynowy
Olejek Cytrynowy
Olejek Goździkowy
Olejek Hyzopowy
Olejek Rumiankowy
Olejek Limetkowy
Olejek Majerankowy
Olejek Eukaliptusowy
Efekt terapeutyczny takie kąpieli można jeszcze bardziej wzmocnić wykorzystując domowe generatory prozdrowotnych mikro- i nanobąbelków, które pękając wykonują m.in. wyjątkowy mikromasaż całego ciała, pobudzając krążenie w obrębie nerek. Japońscy specjaliści z dziedziny nanotechnologii wody zaprojektowali i opatentowali dwie specjalne głowice prysznicowe oraz dwa systemy kąpieli wannowej generujące lecznicze mikropęcherzyki. Więcej w artykule...
Domowe SPA, hydromasaż i naturalna higiena bez chemii - przełom kosmetyczny... 
Dna moczanowa - dieta przy dnie moczanowej, czyli co jeść i pić...

Wykluczenie produktów bogatych w puryny i w aminokwasy metabolizowane do puryn, gdyż prowadzą one do wzrostu stężenia kwasu moczowego we krwi.
Należy unikać następujących wyrobów: wysokobiałkowe produkty zwierzęce, podroby, dziczyzna, móżdżek, wątróbka, trzustka zwierzęca, mielone mięso, mięczaki i skorupiaki, śledzie, sardynki, serdelki, kawior, rosół, cynaderki, mięsne sosy i wywary, szparagi, kalafior, soczewica, owsianka, grzyby, szpinak, drożdże, rośliny strączkowe (np. fasola, zielony groszek), kakao oraz wyroby pełnoziarniste.

Alkohol STOP. Osoby po przebyciu dny nie powinny pić alkoholu, gdyż zwiększa on wytwarzanie kwasu moczowego i hamuje jego wydalanie, co może wywołać atak choroby - alkohol powoduje kwasicę mleczanową. Szczególnie szkodliwe jest piwo, ponieważ zawiera najwięcej puryn. Jeśli nie można sobie odmówić kieliszka to, aby minimalizować jego szkodliwe działanie, należy pić powoli i neutralizować szkodliwość łatwo przyswajalnymi węglowodanami tj. owoce, krakersy czy sery.

Dużo wody sprzyja wypłukiwaniu z organizmu kwasu moczowego. Międzynarodowe grono lekarskie silnie rekomenduje wypijanie 1,5 do 2 litrów wody mineralnej dziennie (6-8 szklanek). Duża ilość płynów również przeciwdziała powstawaniu kamieni nerkowych (kamica), do czego chorzy na dnę wykazują skłonność.

Kawa. Regularne i długoterminowe picie kawy może zmniejszać ryzyko ataków dny, gdyż ten trunek jest moczopędny, dzięki czemu wspomaga usuwanie kwasu moczowego z organizmu razem z moczem.

Seler. Regularne spożywanie selera skutecznie obniża stężenie kwasu moczowego.

Herbaty ziołowe, nie zawierają kofeiny i są niskokaloryczne, dlatego można je często pić. Specjaliści ds. żywienia szczególnie zalecają krwawnika pospolitego, dziką różę, skrzyp i miętę. Zioła zaparza się pojedynczo lub razem jako mieszankę i pije kilka razy dziennie.

Cystone to mieszanka ekstraktów z 9 egzotycznych roślin stosowana w leczeniu schorzeń układu moczowego. Wykazuje ona działanie moczopędne i żółciopędne - przyspiesza procesy wydzielania moczu i żółci, dzięki czemu efektywnie wspomaga usuwanie nadmiaru kwasu moczowego. Dodatkowo przeciwdziała tworzeniu się i rozpuszcza już istniejące kamienie w układzie moczowym.

Ostrożne odchudzanie. Trzeba pozbyć się nadwagi, aby odciążyć stawy, jednak rozważnie, ponieważ tzw. diety cud bardzo często zaostrzają ataki dny. Większość z nich prowadzi do rozpadu komórek, z których uwalniany jest kwas moczowy.

Ostrożna suplementacja witaminowa to również istotna kwestia - niacyna i witamina A mogą nasilać dnę. Przed rozpoczęciem dodatkowej kuracji witaminowej niezbędna jest rada lekarska.

Ibuprofen. Ból stawu jest wywołany nasilonym procesem zapalnym, dlatego zaleca się zażycie niesteroidowego leku przeciwzapalnego łączącego właściwości przeciwzapalne i przeciwbólowe. Reumatolodzy zalecają ibuprofen, jeśli jednak wskazana dawka na ulotce nie przynosi ukojenia, należy zasięgnąć opinii lekarskiej.

Aspiryna i paracetamol NIE. Chorzy na skazę moczanową nie powinni stosować aspiryny ani paracetamolu. Według ekspertów, nie wszystkie środki przeciwbólowe działają tak samo: aspiryna może nasilać objawy dny poprzez zatrzymywanie wydalania kwasu moczowego z organizmu, natomiast paracetamol wykazuje za słabe działanie przeciwzapalne.

Leczenie synergiczne, czyli z zewnątrz maści, a od wewnątrz suplementy

Hakorośl rozesłana (Vilcacora, Czarci pazur, Diabelski szpon, łac. Harpagophytum procumbens). Produkty z Vilcacory (susz, ekstrakt, maść) zmniejszają poziom kwasu moczowego, wykazują działanie przeciwzapalne i przeciwbólowe. Więcej o hakorośli...

Sól biszofitu to wyjątkowy produkt naturalny, który ukształtował się miliony lat temu na skutek ocieplenia klimatu - morze wyparowało pozostawiając po sobie bogate złoża mikroelementów. Biszofit wyróżnia wysoka przyswajalność na tle innych kompleksów mineralnych. Wykazuje on działanie przeciwzapalne, rozkurczające, regenerujące i miejscowo immunostymulujące. Jest szczególnie zalecany w jednoczesnym stosowaniu z hakoroślą, gdyż ich efekty terapeutyczne wzajemnie się uzupełniają. Więcej o biszoficie...
Hakorośl rozesłana + Biszofit połtawski
Rumalaya to seria wyrobów roślinnych firmy Himalaya stosowanych w leczeniu stawów. Rumalaya Gel i Rumalaya Forte to wieloskładnikowe preparaty naturalne o synergicznym działaniu, skutecznie łagodzące objawy m.in. dny moczanowej. Wyniki badań nad Rumalaya Forte i Rumalaya Gel...
Rumalaya Forte + Rumalaya Gel
PORADA LEKARSKA

Każda osoba podejrzewająca u siebie dnę, powinna umówić się na konsultacje lekarską.
Lekarz po oznaczeniu poziomu kwasu moczowego we krwi i zbadaniu płynu stawowego pod kątem obecności kryształów moczanu, może przepisać leki zwiększające wydalanie lub hamujące produkcję kwasu moczowego.

POZOSTAŁE LEKI NATURALNE I ZIOŁA NA DNĘ MOCZANOWĄ

Colostrum - bioaktywny suplement immunologiczny regulujący funkcję całego organizmu
Boswellia - zioło ajurwedyjskie o działaniu przeciwzapalnym stosowane w leczeniu zapalenia stawów
Lukrecja - wzmacnia kości i przeciwdziała artretyzmowi

POMOCNA PUBLIKACJA


Kompleksowy poradnik o dnie moczanowej autorstwa lekarza medycyny rodzinnej. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu w leczeniu dny wśród swoich pacjentów dr. Konrad Kokurewicz stworzył swoisty niezbędnik napisany w przystępnym języku.

Czytaj dalej...

18 komentarze:

Anonimowy pisze...

Artykuł ciekawy i chyba przydatny.Ale ...jak zawsze musi być.Co jeść?Przy podanej"wyliczance"chyba nic nie wolno jeść tylko pić herbatki.Ale tu trzeba sięgnąc do wykazu produktów żywnościowych z określonym poziomem tworzenia puryn.Gdzieś pewnie jest.A sprawa następna też bardzo istotna.Lekarz jakiej specjalności ma to leczyć?Mnie urolog powiedział,że"to nie moja broszka"(cytat).Ponieważ jestem nadciśnieniowcem(leki)zasugerowałem interniście kontrolę kwasu moczowego np co kwartał.W tym momencie przestał słyszeć i przepisuje tylko Milurit nawet nie określając ile brać i jak długo.Pozostaje tylko prywatne leczenie i drugie pytanie-do kogo iść z tym prblemem?

Anonimowy pisze...

opiekuję się Mamą, która cierpi na dnę już od października 2013. najlepszym lekiem jest kolchicyna, której nie można podawać osobom m.inn. z nadcisnieniem. Mama dostała jedynie milulit i tyle. o diecie, suplementacji ale również przyczynach musiałam sama czytać. wszystko znalazłam w sieci. Od lekarza rodzinne go usłyszałam, ze brak nerki i kamica nie mają nic wspólnego z dną! Mama brała diuretyk, ma jedną nerkę i odwieczną kamicę nerkową. oprócz tego migotanie przedsionków, konwerter kardiologiczny i niestety nadwagę sposodowaną niedoczynnością tarczycy. Polecam ograniczenie stosowania diuretyku i zastąpienie go ziołami. Robię mieszankę z pokrzywy, liścibrzozy, korzenia mniszka, imbiru i skrzypu polnego. (mama nie może brać krwawnika). bardzo dobry rezultat daje kuracja cytrynowa - odkwaszanie organizmu. nie musi być to nawet prawdziwa kuracja a wystarczy wypijać dziennie cytrynę rozcienczona wodą. Duże ilości wody Jana i niecoprzynajmniej Zubra. Do tego Czarci pazur proszek. jest rewelacyjny! ale w przypadku choroby wrzodowej należy przerywać kurację i zażywać babkę jajowatą z ostropestem plamistym dla osłony żołądka. poza tym dieta. unikać roślin strączkowych, KAWY i herbaty, żadnych konserwantów, ALKOHOLU, szprotów, śledzi, makreli. Unikać smażonego i tłustego. Można zastąpić tłuszcze olejem kokosowym a przynajmniej nim uzupełnić. Zrezygnować z mięsa wieprzowego i wołowiny. Niewielkie ilości indyka, pstrągi, tołpygę i karpia ale nie lubie tego ostatniego. Dobre są cytrusy, gotowane jabłka, kapusta biała i kiszona gotowana, kasza jaglana, amarantus, od czasu do czasu lub jako dodatek do zup ziemniaki, kalafior i brokuł, dużo szpinaku. herbatki owocowe bez maltodekstryny i lukrecji, która podnosi cisnienie. ostrożnie z pomidorami bo zakwaszają organizm. Buraczki ćwikłowe jako ćwikła z chrzanem i jako barszcz. Suplement diety z kwasem hialuronowym i kolagenem Collaflex. Być może o czymś zapomniałam

Anonimowy pisze...

Bardzo fachowy artykuł. Tylko w końcu jak jest z tą kawą, bo już zgłupiałem? Można ją pić czy nie? A i gdzie ten olej kokosowy kupić, bo nie widziałem jeszcze takiego cuda. Ja używam oliwy z oliwek. Z tego co wiem to szpinaku wcale nie można jeść. Wydaje mi się, że ta choroba jest wywoływana przez lekarzy, ja jestem pewny, że zaaplikowali mi ją poprzez narkozę w szpitalu. Straszne osłabienie organizmu i wyniszczenie flory bakteryjnej organizmu poprzez silne leki. Także wmawianie ludziom kitu, że to przez złe odżywianie to stek bzdur. Zawsze się winę zwala na pacjenta. Pozdrawiam

Anonimowy pisze...

Witam
Ja osobiście polecam picie wody jonizowanej alkalicznej która w fantastyczny sposób odkwasza organizm. Picie tej wody ma bardzo wiele zalet dla naszego organizmu ale przede wszystkim pomaga mi przy leczeniu dny moczanowej. Ataki stały się bardzo rzadkie i krótkotrwałe. Poczytajcie trochę o niej w sieci.
Widziałem że można kupić samą wodę w sieci ale ja osobiście polecam urządzenie do jonizacji własnej wody.

Anonimowy pisze...

kawa? ok, ale rozsądne dawki + zbilansowana dieta uzupełniająca minerały wypłukiwane przez kawę. podobnie ze szpinakiem - ostrożnie, bo jest purynowy, ale jednocześnie bogaty w składniki odżywcze. świeży sok z buraków dobrze odkwasza → http://domoweleczenie.blogspot.com/2014/01/najtansze-wyciskarki-wolnoobrotowe-recenzja.html. Więcej informacji o oleju kokosowym → http://www.olejkokosowy.leczeniepro.pl/

Anonimowy pisze...

I mnie dopadło, walczę już 2 miesiąc i powoli, powoli zaczyna ustępować, Milurit od 25 dni, ale stan zapalny jest nadal, już drugi medykament na stan zapalny, pierwszy 75 SR przestał działać i stan zapalny się odnowił.

Niby mamy XXI wiek, ale czasem mam wrażenie, iż albo ja jestem specyficzny i na mnie lekarstwa nie działają (uodparniam się na nie) albo wiedza naszych lekarzy jest delikatnie mówiąc słaba, może nie wiedza ale doświadczenie.

Kwartał wyjęty z życia, ale widzę już światełko w tunelu.

Anonimowy pisze...

Witam ,
Proszę o pomoc mam lekkie bóle stawów dłoni oraz ogólne bóle mięśni zwłaszcza grzbietowych i ramion. Lekarz zlecił wykonanie badań krwi , wszystko w normie tylko kwas moczowy w surowicy 6,6 mg/dl ( norma 2,4 — 5,7) lekarz rodzinny orzekł że to jest dna moczanowa i powinnam stosować dietę o niskiej zawartości puryn . Od 3 dni jestem na takiej diecie , po jakim czasie powinnam powtórzyć badanie krwi żeby stwierdzić czy dieta jest skuteczna i kwas moczowy się obniżył ???

Anonimowy pisze...

Kochani , to co czytam, jedno przeczy drugiemu,jedni mowia, kalafior jesc, drudzy ,- nie, i tak dalej, mysle nawet w dnie moczanowej trzeba jesc wszystko tylko w ograniczonych ilisciach, kontrolowac regularnie ,poziom puryny i zyc bez stresu , powodzenia

Anonimowy pisze...

Podobnie jak jak. Od 22 marca mam problem z kostka. Odwiedziłam dwóch ortopedów i trzech internistów i żaden z nich nie potrafił zdiagnozować co mi dolega. Jeden nawet powiedział, ze mnie chyba coś ugryzło. W końcu znajomy lekarz stwierdził, ze jest to podagra. Jest to niesamowity dyskomfort. Bół piekąco kłujący. Walczę z tym prawie dwa miesiące i końca nie widać.

Anonimowy pisze...

Po ataku /paluch/,zainteresowałem się dną i poprosiłem lekarza o receptę na kolchicynę na wszelki wypadek. Gwałtowny atak dny w śródstopiu , uniemożliwiający chodzenie, kolchicyna zlikwidowała w ciągu 24 godzin. Ale biegunka trwała dłużej/kolchicyna jest toksyczna/.

Anonimowy pisze...

Do opiekujacej się mama. Ty chyba oglupialas lub specjalnie dajesz rade odwrotna niż być powinna aby inni chorzy na dnę pogorszyła swój stan! Żadnych buraczkow wywarow rosolowych i szpinaku! ToTwszystko zawiera duże ilości pory które chorobę zaostrza!

Anonimowy pisze...

Witam, no to się naczytałem, hmmm, zastosuję ścisłą dietą, oprócz piwa bo lubię je wieczorem po pracy, zaraz poszukam w necie urządzenia do produkcji zjonizowanej wody moża ona zastąpi to piwko ;), pozdrawiam i trzymcie się

Anonimowy pisze...

Witam, podzielę się swoimi doświadczeniami: pierwszy atak miałem zaraz po 30-tym roku życia (nie wiedziałem wtedy co mi jest). Lekarze generalnie przepisują Millurit i na atak kolchicynę lub przeciwbólowe. Obecnie nie chodzę do lekarzy, nie biorę milluritu, mam zawsze diclofenac (Voltaren acti 25 mg - bez recepty) na wypadek jakbym sobie pofolgował i zaczyna kłuć paluch.
U mnie kluczowe było mocne ograniczenie mięsa (najlepiej byłoby w ogóle zrezygnować, ale nie da się) i systematyczne picie mieszanek ziołowych (skrzyp, pokrzywa, liśc brzozy i najważniejsze!! : PODAGRYCZNIK - zielsko leczące dnę).
Do tego dobrze zjeść grejpfruta dziennie i ruszać się.
Stosując się do tego mam spokój, pozwalam sobie na piwko.
Czasem palec zakłuje gdy podjem mięsa i popiję, wtedy szybko Voltaren, żeby atak zdusić w zarodku. Każdy jest inny i musi na sobie wypróbować "najlepsze ustawienia".
pozdrawiam

Anonimowy pisze...

Moje doświadczenie to potwierdza

Anonimowy pisze...

Dobra powiedzcie mi co sie robi jak boli jak cholera ?? bo zaraz utnę stope ;x tak jak pisze wieczorem w nocy i nad ranem boli jak najbardziej a mnie boli przeważnie w nocy a od 20 godziny sie zaczyna horror POMOCY ! ???

Anonimowy pisze...

Co robiliście jak w nocy was bolało ?? bo ja umieram już ?? pomocy !

Anonimowy pisze...

Co robić w nocy?Stopę bądź dloń na mięciutka poduszkę,na spuchnięty staw zimne okladygorzej jak zaczynają się dreszcze i gorączka przeważnie wieczorem,wtedy szybko trzeba się rozgrzać ja stosuję termofor ale tylko do moentu ustapienia dreszczy.Co do podagrycznika piję go od paru miesięcy ale sam podagrycznik nie pomoże jeśli wcina się dużo mięsa zwłaszcza wędlin.Umnie cytrusy i kapusta kiszona wzmagają ból w stawach no i dowiedzialam się,że owsianka przy atakku zabroniona a ja się nią raczyłam,kawe piję z eksperesu alkocholu 0 a ta cholera i tak wraca.Jak za dużo ćwiczę też.Wyczytałam,że nawet jak stosuje się milurit to tęż mogą wystąpić napady dopiero po 2 latach sytuacja się stabilizuje.U mnie zawsze po zabiegach operacyjnych występuje atak,także przed zabiegiem wypełniam zamrażalnik bo bywa że nie mogę odkręcić butelki ukroić chleba,Obecnie też mam napad nadgarstków i nic nie mogę robić jak atak kostek chodzić i tak do us....nej śmierci

Anonimowy pisze...

Mam to cholerstwo od dość dawna (pewnie 15-20 lat ) ale ataki były rzadkie i nietypowe , bo kolano i stopa ale nie paluch , więc nikt z lekarzy nie skojarzył ,internetu też nie było . Liczcie bardziej na siebie i internet , niż na lekarzy .Trzeba obserwować swoje ataki i spisywać jak działają leki , czy też zioła . U mnie przy lekkim podejrzeniu ataku , natychmiast biorę Dexak (próbowałem kilkanaście innych ale żaden nie skutkował tak szybko i skutecznie ,od niedawna jest bez recepty ) .Jak widzę że to poważniejszy atak , jak ostatnio prawdopodobnie po sardynkach ,biorę Colcicum Dispert 2x 2 tabl. dziennie (zawsze mam w zapasie ,a Dexac noszę w portfelu .Lekarz widząc moją wiedzę na temat dny , pyta się tylko co mi wypisać , nic nie komentując . Co zauważyłem ważne przy walce z tym świństwem jest aby organizm nie był zakwaszony .Kupiłem jonizator wody ,eksperymentuję z suplementami aby maksymalnie odkwasić organizm .Powiem wam jeszcze raz ,obserwujcie wasz organizm ,spisujcie co jecie ,pijecie i jakie leki bierzecie , czytajcie ciekawe posty w internecie i nie liczcie zbytnio na nikogo innego . Trzeba z tym jakoś żyć .

Prześlij komentarz

 
Syndykat Zdrowia